O nás

A proč byste měli zavítat právě k nám?

Náš nově zrekonstruovaný rodinný penzion leží v obci Provodín v okrese Česká Lípa. Od roku 2010 procházel kompletní rekonstrukcí a přestavbou. Poloha penzionu představuje naprosto ideální možnost ubytování pro všechny, kteří rádi tráví svou dovolenou uprostřed nádherné přírody Máchova kraje.

Původní objekt penzionu byl podle dostupných podkladů postaven v roce 1957-8 a sloužil jako ubytovna pro dělníky, kteří pracovali na stavbě nedalekého sila v Provodíně. Po dokončení stavby sila, byl objekt využíván jako rekreační zařízení pro podnik Zemědělského nákupu a služeb v Ústí nad Labem. Z té doby se zachovala i kronika, kterou jsme při rekonstrukčních pracích našli mezi knihami určenými k odvozu do sběrny.

Podle zápisu v této knize byl objekt využíván k rodinným rekreacím. Mnoho zápisů je z různých aktivně prožitých školení zaměstnanců a ROH. Konaly se zde pionýrské tábory. Velice často autoři zápisů chválí zdejší kuchyni a ochotný personál zařízení. Chválí i prostředí a vybavení rekreačního objektu a zahrady.

V roce 1973 prošel objekt rekonstrukcí elektrických rozvodů a topení uhlím bylo nahrazeno topením akumulačními kamny v každém pokoji. Během dalších let byl dokoupen nový nábytek a vybavení. Byla upravena terasa a vybudováno asfaltové hřiště. Objekt byl stále používán jako "rekreačka" ZZaN a konala se tu řada oslav a svateb místních občanů. "Kravín" jak místní objekt pojmenovali, byl vyhledávaným a oblíbeným podnikem až do roku 1989 provozovaným státním podnikem.

Po Sametové revoluci, po roce 1989, byl objekt postupně pronajímán soukromým podnikatelům a prodán střídavě několika firmám a osobám. Toto období nám zatím jako novým majitelům nikdo neupřesnil a protože nikdo z naší rodiny nepochází ani z blízkého okolí, zůstává pro nás zahaleno tajemstvím.

Podle zjištění byl náš tehdy už PENZION 125 provozován do roku 2004 a poté zůstal uzavřen. Konalo se tu sice ještě pár malých oslav a spíše mejdanů, nicméně nebyl provozován ani jako restaurace, ani jako penzion. Objekt a přilehlý pozemek chátral a zarůstal nálety břízek, trní a ostružin. V poměrně dezolátním jsme jej objevili náhodně v inzerci a zaujala nás možnost splnění dalšího z mnoha našich snů, vlastnit a provozovat restauraci. V roce 2010 jsme objekt koupili a za pomoci kamarádů, rodiny, včetně babiček a dědů, za pomoci členů motorkářského klubu Bizon Hill Moutain Riders, jsme jej začali uklízet. Během dvou let byl objekt vyklizen, a protože zde mezi kamarády panovala převážně dobrá nálada, konala se tu již v této době řada oslav. Konal se zde i moto sraz, který zde má tradici a od té doby se tu koná každoročně. V roce 2012 jsme se po dvou letech pilné práce dospěli k závěru, že chceme náš sen opravdu realizovat, nestačí pouhý úklid, ale bude nevyhnutelně nutná celková rekonstrukce.

Během následujících let jsme tedy postupně rekonstruovali celý objekt do podoby, ve které jej máte možnost vidět dnes. O rozsahu práce a o změnách snad více napoví naše fotografie umístěné pod článkem. Stavební práce jsme dokončili v roce 2019. Přesto nás čeká ještě velká spousta práce na dokončení a zvelebení zahrady. Připočteme-li k tomu ještě řadu inovativních změn a nápadů naší dcery ve spojení s nápady, které se rodí v hlavách nám...... máme pořád co vylepšovat a dělat. Novou kroniku začneme určitě psát a první zápis v této kronice volně naváže na poslední zápis z té staré. Ten citát zní: " Zima je tu jako v pr....., nadřel jsem se jako vůl, nevím proč bych sem měl jezdit znovu. S úctou Karel." Snad jen s malou změnou, "snad sem bude někdo jezdit zas a znovu."

Pokud se rozhodnete náš sen vidět reálně, nebo tento článek čtete právě u nás, jsme moc rádi.

Velké poděkování patří především celé rodině, našim kamarádům, přátelům a kolegům za obrovský kus práce a podporu v časech zlých i dobrých.

Penzión jsme nazvali BLACK HOLE - černá díra. Název má pro nás několik významů, a jaké to jsou, necháváme na vaší fantazii......... nás prostě pohltila.

Šulcovi

Fotogalerie: